Canon EF 70-200mm f/4L USM

Minimálna zaostrovacia vzdialenosť
120 cm
Pre formát snímača
Full Frame
Svetelnosť objektívu na najkratšie ohnisko (F)
Svetelnosť objektívu na najdlhšie ohnisko (F)

• , zakúpené v AQT

Skvelý objektív pre moje aktivity

• , zakúpené v FaxCOPY

• Kvalita L
    • Nema stabilizaciu....

super objektiv

• , zakúpené v CEWE FOTOLAB

• Pekny obraz,krasne farby,fluoridova sosovka.
    • Nic.

Chcel som vyborny Canon EF objektiv.Z financnych dovodov
    som bol nuteny si zakupit najlacnejsiu verziu 70 - 200 mm .
    Som s nim aj tak velmi spokojny /-samozrejme by bol pohodl-
    nejsi Canon 70-200 f/2.8 L IS USM ,ale cena skoro 4x vyssia /.
    Pouzivam ho na tele Sony A3000 s elektrickou redukciou Canon EF/ Sony NEX. Zaostruje rychlo a da sa fotit aj z ruky
    /myslel som,ze budem musiet pouzivat vzdy stativ /. Farby su mimoriadne krasne.

Určený pre
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť
120 cm
Pre formát snímača
Full Frame
Svetelnosť objektívu na najkratšie ohnisko (F)
Svetelnosť objektívu na najdlhšie ohnisko (F)

Séria L je vlajkovou loďou sortimentu profesionálnych objektívov Canon, ktorá predstavuje to najlepšie v oblasti precízne dizajnovanej optiky EF. Objektívy série L kombinujú vynikajúci výkon s pohodlným ovládaním a sú odolné voči pôsobeniu prachu a vlhkosti.

Profesionálne funkcie
Maximálnu clonu f/4 je možné nastaviť pri všetkých vzdialenostiach zaostrenia, takže rýchlosť uzávierky sa pri priblížení objektívu nezmení. Neotáčavý predný prvok zjednodušuje použitie filtrov, napr. polarizačných a kalibračných.

Ultrazvukové zaostrenie
Automatické zaostrenie je vďaka ultrazvukovému motoru kruhového typu neuveriteľne rýchle a takmer nehlučné. Vynikajúci pridržiavací moment zaručí presné dosiahnutie bodu zaostrenia bez prekmitávania. A čo viac, kompletné manuálne prepísanie umožní upraviť zaostrenie bez nutnosti opustiť režim AF.

Vrstva Super Spectra
Vrstvy Super Spectra zabezpečujú presné vyváženie farieb a zdôrazňujú kontrast. Zároveň znižujú oslnivý jas a zdvojenie – častý problém spôsobený odrazom svetla od senzora fotoaparátu.

• Na poloprofesionálnu prácu, cestovanie, či turistiku lepší teleobjektív v danej cene nájdete len veľmi ťažko.

Zobraziť celú recenziu na magazin.aqt.sk

• , zakúpené v AQT

Skvelý objektív pre moje aktivity

• , zakúpené v FaxCOPY

• Kvalita L
    • Nema stabilizaciu....

super objektiv

• , zakúpené v CEWE FOTOLAB

• Pekny obraz,krasne farby,fluoridova sosovka.
    • Nic.

Chcel som vyborny Canon EF objektiv.Z financnych dovodov
    som bol nuteny si zakupit najlacnejsiu verziu 70 - 200 mm .
    Som s nim aj tak velmi spokojny /-samozrejme by bol pohodl-
    nejsi Canon 70-200 f/2.8 L IS USM ,ale cena skoro 4x vyssia /.
    /myslel som,ze budem musiet pouzivat vzdy stativ /. Farby su mimoriadne krasne.

• konštrukcia
    • výkon
    • rýchlosť zaostrenia
    • kvalita snímky
    • nemá stabilizáciu obrazu, dá sa kúpiť aj so stabilizáciou

super objektív, nemám mu čo vytknúť

• , zakúpené v Extreme Digital zRt

• +V tomto obchode bezkonkurenčný pomer cena/úžitok
    • +Nečakane expresné doručenie
    • +Jednoznačne kvalitný výrobok (pozri recenzie)
    • +Naozaj neskutočne tiché a rýchle ostrenie

Na tú veľkosť a hmotnosť si treba zvyknúť, keď ste predtým používali iba "plastové objektívy", ale na kvalitu si človek zvykne ľahko.

Iste - ten svetelnejší objektív z tejto rady by bol ešte zaujímavejší, ale jeho dvojnásobná cena trochu odradzuje amatérskeho fotografa.

Ak si chcete doplniť výbavu zaujímavým kúskom, poobzerajte sa ešte po objektíve Samyang 8mm Fisheye. To, že je "manuálny", v jeho prípade absolútne neprekáža. Za naozaj atraktívnu cenu získate veľmi dobrý a hlavne veľmi zaujímavý a zábavný kus.

• Je to,,L-ko,, niet čo dodať...
    • Snáď cena, za značku sa platí bohužiaľ ...

Treba vyskúšať, tiež som skúsil slová sú zbytočné :)

• Skvely objektiv, treba vidiet

Je to spickovy objektiv. To snad ani netreba ho znova vychvalovat, kazdy fotograf vie co vsetky parametre znamenaju. Bal som sa ci pojde udrzat v ruke pri plnom zoome ale na moje prekvapenie, uplne bez problemov. Za tie peniaze je vynikajuca volba. Ma nadherne podanie farieb, rozostrenia.

• , zakúpené v Extreme Digital zRt

• kvalitná, veľmi rýchla optika
    • "L-ková" rada objektívov = krásna kresba už pri F4
    • skvelý pomer cena/výkon(kvalita)
    • absencia stabilizátora obrazu
    • slabšia svetelnosť F4

pre pomer cena a výkon ktorý ponúka tento objektív, ho môžem len odporučiť, avšak je na zváženie či človek do budúcnosti nebude potrebovať vyššie časy. V tom prípade je nevhodné na šport(hlavne halový) avšak odporúčam aj ako krajinkársky, resp. portrétny.

• , zakúpené v Extreme Digital zRt

• výborná cena, ostrý v plnom rozsahu, USM,
    • minimálna clona 4 .. občas obmedzujúce

za danú cenu dostanete výborny Lkový objektív vo svojom rozsahu 70-200 je obmedzujúca iba clona f4 ktorá občas pri horších svetelných podmienkách a pohybujúcom sa objekte troška prekáža ... ináč maximalna spokojnosť