Canon 35mm f/2 IS USM

Canon
Rozdelenie podľa zorného uhla
širokouhlé

• , zakúpené v AQT

Objektív má vysokú svetelnosť, malé skreslenie, malú chromatickú aberáciu a dobre fungujúcu optickú stabilizáciu čo ho predurčuje na prácu v bežných situáciách fotografovania a zvlášť v zhoršených svetelných podmienkach.

• , zakúpené v FOTO-VIDEO-SHOP

• cena, optická kvalita
  • , zakúpené v MEGAFOTO

• Rozmery, váha, USM ostrenie, obrazová kvalita je super, ostrý aj na f2. Skvelý krémový bookeh ( aj na f2 )
    • filter priemer 67
    • nič.

Hľadal som náhradu za starú Canon ef 35 f2 ktorá je síce dobra ale, predsa ma svoje roky + pomalšie ostrenie a 5 lamiel clony nerobia ( dokonalý ) kruhový bookeh.
    Rozhodoval som sa medzi Sigmou 35mm f1,4 ART a Canon EF 35mm f2 IS USM. Obrazovou kvalitou sú si oba dosť podobné, Sigma je o čosi lepšia ale nie až tak aby som za ňu dal toľko éčok, nakoľko sa fotením neživým a f1,4 by som vo väčšine asi ani nevyužil. Nakoniec rozhodla cena, hmotnosť, rozmery a taktiež kompatibilita predsa u Sigmy sa môže vyskytnúť FF a BF ( aj keď tieto nove ART už by s tím nemali trpieť ) Predsa len Canon + Canon lens je lepšia voľba.
    Ešte by som k USM ostreniu napísal: Vo viacerých recenziách som sa dočítal že je hlučné, Toto nemôžem potvrdiť môj Canon EF 35mm f2 IS USM je krásne tichučký, neviem či je to závislé od jednotlivého kusu, možno.

Za mňa môžem iba VRELO ODPORUČIŤ !!!

Typ objektívu
s pevným ohniskom
Určený pre
Canon
Rozdelenie podľa zorného uhla
širokouhlé

Objektív EF 35 mm f/2 IS USM, ktorý sa využíva pri full-frame digitálnych zrkadlovkách a ponúka prirodzenú perspektívu a širší zorný uhol, je skvelou alternatívou štandardnej 50 mm optiky. Na fotoaparátoch EOS so senzorom s veľkosťou APS-C vytvára podobný zorný uhol ako 56 mm objektív.

Stabilizátor obrazu pre snímanie pri slabom osvetlení
Snímajte z ruky pri slabých svetelných podmienkach pomocou rýchlosti uzávierky až o štyri kroky nižšej, ako sa bežne odporúča. Technológia stabilizátora obrazu (IS) automaticky rozpozná, keď fotograf posúva objektív pri snímaní pohybujúcich sa objektov a automaticky stabilizáciu v tomto smere pohybu vypne.

Veľká maximálna clona f/2
Snímanie pomocou širokej clony s hodnotou až f/2 fotografom umožňuje pracovať s plytkou hĺbkou poľa. Vychutnajte si jasný obraz v hľadáčiku a využívajte relatívne krátke časy uzávierky aj pri slabých svetelných podmienkach.

Zdokonalené automatické zaostrovanie
Využívajte rýchle a takmer nehlučné automatické zaostrovanie vďaka ultrazvukovému motorčeku AF prstencového typu. Snímanie môžete dokonale ovládať vďaka možnosti nepretržitého vyradenia prostredníctvom manuálneho zaostrovania.

Sofistikovaný optický dizajn
Asférický prvok objektívu maximalizuje kvalitu obrazu, kým membrána clony so osem čepieľoki zaručuje hladké rozostrenie pozadia. Objektív EF 35 mm f/2 IS USM dokáže zaostriť na vzdialenosť 0,24 m, vďaka čomu sa môžete ešte viac priblížiť k snímaným objektom.

Kompaktný dizajn
Vďaka drobným rozmerom, s ktorými si nájde miesto v každej taške, je objektív EF 35 mm f/2 IS USM optimálnou voľbou pre reportážne a dokumentárne fotografie.

• , zakúpené v AQT

• , zakúpené v FOTO-VIDEO-SHOP

• cena, optická kvalita
  • Canon 35mm F2 IS USM má v nabídce Canonu dvojí funkci. Na full frame jde o levnější alternativu k L-kovým mírným širokáč...

Zobraziť celú recenziu na www.fotoaparat.cz

• , zakúpené v MEGAFOTO

• filter priemer 67
    • nič.

Za mňa môžem iba VRELO ODPORUČIŤ !!!

• Oproti starej verzii 35mm F2 USM tiché ostrenie
    • Omnoho lepšia kvalita a ostrejší na F2 ako starší model
    • Stabilizácia
    • 529€ = Strašná cena (velmi drahý). Starší model bez IS stál 250€
    • Na plnoformátovom tele canon 6D pri F2 silná vinetácia. Na tele s crop faktorom je pri F2 ovela nižšia vinetácia.

Mám aj staršiu verziu 35mm Canon F2 bez IS kupenu v roku 2013 ale to ostrenie je pomalé a totálny bzučiak.
    Používam obidva na FF aj na APS-C, len tá cena po dobe vydania mi príde stále privysoká! Star39 model som kupil nový v 2013 za 250€. Kvalitou, kresbou a stabilizáciou sa posúva nová 35-ka dopredu ale ak by sa ešte predávala stará verzia, jednoznačne by sa viac predávala koli cene.
    Neviem si predstaviť bez 35mm vysokosvetelneho skla fotenie v interieri.

• , zakúpené v golias.sk

• - vsetky pohyblive casti su zapuzdrene, spracovanim posobi velmi solidne.
    • - kvalitou obrazu mi pripomina Canon 50 f/1.4 USM
    • Na to ze je to model z roku 2012 by mohlo byt zaostrovanie o nieco tichsie.