Canon RF 800 mm f/5,6 L IS USM

Tento nový objektív obohacuje rodinu RF s ohniskovou vzdialenosťou 800 mm, čo je jedna z najdlhších ohniskových vzdialeností na trhu mimo teleskopov. Už tak úctyhodné ohnisko je...
19 989 €
Doprava zdarma, Do mesiaca
Doporučená ponuka AQT

Najlepšia ponuka

Do obchodu
Zoradiť:

Najlacnejšie ponuky (3)

Do mesiaca • 1 variantZdarma100 % • 887 recenziíUdržateľný e-shopĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variantZdarma94 % • 1 206 recenziíShop roka '23 - FinalistaĎalšie informácie
Info v obchode0,5 €565 recenziíĎalšie informácie

Popis produktu

Tento nový objektív obohacuje rodinu RF s ohniskovou vzdialenosťou 800 mm, čo je jedna z najdlhších ohniskových vzdialeností na trhu mimo teleskopov. Už tak úctyhodné ohnisko je...

Parametre produktu

Výrobca
Určený pre
Canon
Typ objektívu
s pevným ohniskom
Rozdelenie podľa zorného uhla
teleobjektívy

Parametre produktu

Výrobca
Určený pre
Canon
Typ objektívu
s pevným ohniskom
Rozdelenie podľa zorného uhla
teleobjektívy

Popis produktu

Tento nový objektív obohacuje rodinu RF s ohniskovou vzdialenosťou 800 mm, čo je jedna z najdlhších ohniskových vzdialeností na trhu mimo teleskopov. Už tak úctyhodné ohnisko je možné zdvojnásobiť a predĺžiť tak dosah pomocou telekonvertora RF 1.4 x alebo RF 2x so zachovaním funkcií automatického ostrenia a stabilizácie obrazu.

Túto neuveriteľnú ohniskovú vzdialenosť môže spoločnosť Canon dosiahnuť vďaka novo vyvinutému inteligentnému optickému systému, navyše v prevedení, ktoré je menšie a ľahšie ako tradičné superteleobjektívy tohto typu. Nový objektív je výrazne menší aj oproti porovnateľným modelom radu EF. RF 800 mm F5.6L IS USM je s hmotnosťou tesne cez 3,1 kg doposiaľ najľahší a najkratší 800mm objektív Canon radu L.

Bezkonkurenčné optické vlastnosti

Objektív RF 800 mm f/5.6L IS USM je pozoruhodný svojimi parametrami a schopnosťami. V spolupráci s výkonným systémom stabilizácie obrazu dokáže RF 800mm F5.6L IS USM kompenzovať až 4,5 EV a RF 1200mm F8L IS USM až 4EV a obmedziť tak chvenie. Výsledkom sú ostré, detailne prekreslené snímky. Na svoju ohniskovú vzdialenosť ponúka objektív 800 mm taktiež vysokú svetelnosť f/5.6, vďaka ktorej vykazuje vynikajúci výkon a kvalitu obrazu. 9-lamelová kruhová clona sa môže pohybovať v krokoch po 1/8 a dosiahnuť tak hladšie prechody pri filmovaní. #showmore# Okrem pokročilej konštrukcie využíva objektív radu RF aj špičkové optické technológie spoločnosti Canon. Nový model obsahuje optické členy z fluoritového skla a prvky s veľmi nízkym rozptylom (UD a Super UD). Vďaka tomu vykazuje dokonalú kresbu obrazu a vynikajúcu korekciu chromatickej aberácie. Obliečka ASC spoločne s vylepšeným optickým dizajnom objektívov minimalizuje vznik závoja a odleskov. Aj pri využití dodatočných optických prvkov sa spoločnosti Canon podarilo skrátiť zaostrovaciu vzdialenosť na bezkonkurenčných 2,6 m v prípade RF 800 mm - t. j. menej ako polovicu oproti iným objektívom 800 mm f/5.6.

Využite naplno schopnosti systému EOS R

Vďaka mimoriadne dlhej ohniskovej vzdialenosti a nízkej hmotnosti je tento objektív dokonalým spoločníkom pre fotoaparát Canon EOS R3, ktorý je určený predovšetkým na športovú fotografiu. Objektív RF 800 mm f/5.6 L IS USM kooperuje so systémom automatického ostrenia fotoaparátu a umožňuje sledovať objekt pri snímaní rýchlosťou až 30 snímok za sekundu. Prstencový motor USM, systém so zdvojeným motorom, vysokorýchlostný procesor a optimalizovaný algoritmus automatického ostrenia zaisťujú rýchle a zároveň tiché automatické ostrenie – ideálny na zachytenie voľne žijúcich živočíchov v rýchlom pohybe. Nastaviteľné tlačidlá zastavenia automatického zaostrenia na objektíve poskytujú fotografom lepšie možnosti ovládania zaostrenia. Vzhľadom na to, že objektív je súčasťou radu RF, získavajú fotografi ďalšiu výhodu v tom, že môžu flexibilne užívať rovnaké doplnky, ako sú filtre alebo slnečné clony, ako pri ostatných modeloch.

Robustné dielenské spracovanie na profesionálnej úrovni

RF 800mm je konštruovaný tak, aby bez úhony prečkal najrôznejšie fotografické situácie, od vysokých teplôt po vlhké alebo prašné prostredie. Bajonet, prepínač a ostriaci prstenec sú izolované proti prachu a kvapkajúcej vode, aby sa zabránilo vniknutiu nečistôt a vlhkosti do objektívu. Kvôli prevencii zachytávania mastnoty, vody alebo prachu na prednej šošovke je na nej nanesený fluoridový poťah.Umožňuje fotografovať po dlhú dobu aj v horúcom počasí, a to vďaka vysoko odrazovému bielemu povlaku chrániacemu proti infračervenému žiareniu. Zaisťuje taktiež vynikajúcu odolnosť proti UV žiareniu a pomáha znižovať teplotu povrchu tela objektívu a zachovať tak optickú kvalitu. Vynikajúce technické spracovanie a pokročilý optický dizajn zaisťujú pri objektíve RF 800 mm nekompromisný výkon za všetkých podmienok, ktorý umožňuje zachytiť vzdialené objekty z väčšej vzdialenosti než kedykoľvek predtým.

Chýba alebo je nepravdivý niektorý dôležitý parameter? Uvedené informácie sú len orientačné, pred nákupom vo vybranom obchode odporúčame overiť, že predávaný model má kľúčové vlastnosti podľa vašich požiadaviek. Aj keď sa snažíme o maximálnu presnosť informácií, bohužiaľ nemôžeme zaručiť 100% správnosť. Ceny produktov sú vrátane DPH.

Produkt zatiaľ nemá žiadne recenzie.