Laowa 15 mm f/2 Zero-D Leica M

Širokouhlý, rýchly a kompaktný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre mirrorless fotoaparáty. Laowa 15mm f/2 Zero-D pre mirrorless fotoaparáty je vo svojej triede...
855 €
Doprava 5,4 €,Info v obchode
Doporučená ponuka FaxCopy Pro

Najlepšia ponuka

Do obchodu
Zoradiť:

Najlacnejšie ponuky (1)

Info v obchode5,4 €565 recenziíĎalšie informácie

Popis produktu

Širokouhlý, rýchly a kompaktný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre mirrorless fotoaparáty. Laowa 15mm f/2 Zero-D pre mirrorless fotoaparáty je vo svojej triede...

Parametre produktu

Výrobca
Typ objektívu
s pevným ohniskom

Parametre produktu

Výrobca
Typ objektívu
s pevným ohniskom

Popis produktu

Širokouhlý, rýchly a kompaktný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre mirrorless fotoaparáty.

Laowa 15mm f/2 Zero-D pre mirrorless fotoaparáty je vo svojej triede aktuálne objektív s najvyššou svetelnosťou, ponúkajúci mimoriadnu optickú kvalitu. Jedná sa o ultraširokouhlý objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ktorý pokryje ako obrazový senzor fullframe 35mm, tak senzor typu APS-C.

Objektív má uhol záberu 110° a vysokú svetelnosť f/2. Vďaka týmto vlastnostiam je objektív dokonalý na fotografovanie impozantných astro snímok alebo krajiny a všeobecne si veľmi ľahko poradí aj pri fotografovaní za nízkej hladiny osvetlenia. Vysoká svetelnosť umožňuje aj kreatívnu prácu so zaujímavým bokehom.

Optická stavba objektívu obsahuje 12 členov v 9 skupinách vrátane 2 asférických členov a 3 členov s veľmi nízkou disperziou. Výsledkom tejto patentovanej optickej stavby je úplná minimalizácia distorzie a chromatickej aberácie. Väčšina širokouhlých objektívov má kopulovitú prednú šošovku. To môže byť problém napríklad pri krajinárskej fotografii, kedy sa hojne používajú filtre. Laowa 15mm f/2 Zero-D je však skonštruovaná s plochou prednou šošovkou, takže bolo možné objektív bez problémov vybaviť aj závitom na nasadenie kruhového skrutkovacieho filtra s priemerom 72 mm.

Ďalšou skvelou vlastnosťou je možnosť zaostrenia už na vzdialenosť 15 cm (od senzora). Je teda možné fotografovať objekty veľmi zblízka av kombinácii s vysokou svetelnosťou si užiť dokonalý bokeh. Clonový krúžok objektívu je vybavený prepínačom medzi plynulým a krokovým pohybom, čo ocenia najmä tvorcovia videí.

Aj napriek všetkej svojej výbave stále zostáva tento objektív veľmi kompaktný s dĺžkou 82 mm / 71 mm (Leica M) a hmotnosťou iba 500 g / 418 g (Leica M), je tak ideálny pre každodenné používanie.

Verzia pre Leica M:

Prevedenie s bajonetom Leica M podporuje spriahnutie s diaľkomerom (rangefinder coupling).

Je kompatibilný s M-E autofocus adaptérom. 6-bit kódovanie pre rozpoznanie typu objektívu.

Chýba alebo je nepravdivý niektorý dôležitý parameter? Uvedené informácie sú len orientačné, pred nákupom vo vybranom obchode odporúčame overiť, že predávaný model má kľúčové vlastnosti podľa vašich požiadaviek. Aj keď sa snažíme o maximálnu presnosť informácií, bohužiaľ nemôžeme zaručiť 100% správnosť. Ceny produktov sú vrátane DPH.

Produkt zatiaľ nemá žiadne recenzie.