Recenzie Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM ART Canon

(9 z 13 ľudí považuje túto recenziu za prínosnú)

Overené recenzie Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM ART Canon

Niet čo dodať.

Kubo)

Pridané: 7. júla 2016

Zakúpený v FOTO-VIDEO-SHOP

• Super. Ostrý obraz, tiché ultrasonické ostrenie, dobré výkony pri slabom svetle. Dobrá kvalita prevedenia.
  • Chýba stabilizátor. Fakt ťažký. Nič moc na video a cesty.

Objektív poskytuje super kvalitu pre crop-sized senzory. Obraz je ostrý a kvalitný, super v slabom svetle. Chýba stabilizácia na video. Osobne si ho veľmi užívam. Asi to najlepšie, čo sa dá kúpiť, ak nemáte fullframe.

Overený zákazník ello24

Pridané: 8. mája 2016

Zakúpený v ello24

• všetko
  • menší rozsah zoomu
  • váha...ale zas tá svetelnosť :-)

odporúčam

jakubov

Pridané: 24. apríla 2016

Zakúpený v FOTO-VIDEO-SHOP

• vo svojej triede špička

vo svojej triede najlepšie riešenie, vyborny objektív

Overený zákazník FaxCOPY

Dušan Penkala

Pridané: 13. novembra 2015

Zakúpený v FaxCOPY

• Vysoká svetelnosť a teda skvelé výsledky pri fotení v pološeru. Prekvapilo ma, že aj keď nastavím ISO až na hodnotu 1600 aby som mohol zrýchliť závierku, deformácia je napriek tejto vysokej hodnote zanedbateľná. Používam v kombinácii s telom Canon EOS 700D
  • Občas pomalšie ostrí, respektíve treba to trošku vychytať v závislosti na tele a spôsobe ostrenia.

Za túto cenu sa hádam nič lepšie kúpiť neda s ohľadom na parametre a výsledky.

Overený zákazník FaxCOPY

Matúš

Pridané: 22. decembra 2014

Zakúpený v FaxCOPY

• f/1.8
  • ostrosť, porovnateľná s L-kovými sklami, v niektorých prípadoch ešte aj lepšia
  • veľmi tiché ostrenie
  • pekne sa dá pohrať s nastaveniami ostrenia cez usb dock
  • pre niekoho váha, ale nie je to nič strašné, v porovnaní s canon 17-55, ktorú som mal pred tým tak citeľný rozdiel je minimálny

Pred touto sigmou som mal spomínaný Canon ef-s 17-55 f/2.8 a môžem povedať, že táto sigma je celkovo úrovňou niekde úplne vyššie. Ostrosť podstatne lepšia a to už aj na f/1.8. Síce ohnisko max 35mm ale človek si vie rýchlo zvyknúť. V prepočte na FF touto sigmou pokryjete pevne ohniská 35 mm a 50 mm a kvalitatívne sa rovná aj L-kovej 50tke f/1.2, ktorá je cenovo 1300 €. Odporúčam dokúpiť si aj sigma usb dock. Dá sa potom pekne doladiť AF.

Pridané: 28. júna 2014

Perfektny

Overený zákazník MF-Elektro.sk

Milos

Pridané: 3. júna 2014

Zakúpený v MF-Elektro.sk

• vynikajuce sklo
  • v porovnani s inymi v triede prakticky bez optickych chyb
  • autofokus potrebuje doladit
  • dost tazky a velky

vzhladom na pomer cena/vykon vrele odporucam

Overený zákazník Exportshop

• Slnecna clona v cene
  • Krasna kresba
  • Clona f1.8 potesi
  • Momentalne nic lepsie na APSC nezozeniete
  • Moj kus ma front focus

Dufal som,ze rada ART uz nebude mat Sigmacky problem front focus alebo back focus,zial opak je pravdou. Ked ostrim rucne v zivom nahlade,robi neskutocne krasne fotky,na AF je to ale bieda. Od objektivu v tejto cenovej kategorie som cakal presnejsie ostrenie. Asi mam smolu na vadny kus a prisiel som k zaveru,ze objektiv si uz cez internet neobjednam,jedine v obchode kde bude moznost vyskusania.

Overený zákazník Alemat.sk

Roman G.

Pridané: 10. júla 2015

Zakúpený v Alemat.sk

• Objektív ma príjemne prekvapil , kupoval som ho na kameru Canon C100 a s telom kamery komunikuje ukážkovo . Nepočítal som s tým že bude ostriť aj pri vyšších clonách . To ma príjemne prekvapilo , kedže Sigma 35/1,4art pri vyšších clonách totiž neostrí .
  • Na fullframe je použiteľné len ohnisko 35

Odporúčam každému , odmenou vám budú ostré fotografie , alebo video - zábery . Séria ART sa jednoducho oplatí