Sony 35mm f/1.8 OSS SEL-35F18

TOP 46 v kategórii Objektívy

Sony 35mm f/1.8 OSS SEL-35F18

Plynulé rozostrenie Klasická viacuholníková clona je v prípade tohto objektívu nahradená kruhovou clonou zo 7 lamiel, ktorá zaručuje prirodzenejšie zaokrúhlené rozostrenie...
338 €
Doprava zdarma, Na sklade
Doporučená ponuka AQT

Na sklade • 1 variantDarčekZdarma94 % • 873 recenziíUdržateľný e-shopĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variantDarček% Zľavový kódZdarma97 % • 1 190 recenziíShop roka 2023 - FinalistaĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variant2,2 €92 % • 187 188 recenziíShop roka 2023 - FinalistaĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma100 % • 2 296 recenziíShop roka 2023 - FinalistaĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant5,4 €100 % • 563 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,4 €95 % • 86 147 recenziíUdržateľný e-shopĎalšie informácie
Info v obchodeZdarma100 % • 72 recenziíĎalšie informácie

• , zakúpené v Chameleone

• Svetelnosť
    • Optické vlastnosti
    • 100% kompatibilita s fotoaparátom Sony Alpha 6100

Vyberal som podľa dostupne zverejnených informácií na webe, takže som vedel čo kupujem. Hľadal som kvalitný objektív hlavne na portréty a momentky s možnosťou snímania aj za šera alebo za zhoršených svetelných podmienok a tieto vlastnosti objektív spĺňa. Jeho kúpu preto odporúčam.

• , zakúpené v Sony Center

• Opticka stabilizacia
    • Slusna svetlost
    • Od f1:2.2 naozaj exceluje kresba
    • Nema manualne prepnutie AF/M co je ale u sony bezne

Pre toto sklo som sa rozhodol preto ze na trhu ine nie je ;)
    Ale nie, sigma robi podobny s f1:1.4 ale ten nie je stabilizovany a ja som ho kupoval na fotenie z "palice" takze som si radsej priplatil za stabilizaciu, mozem potvrdit ze funguje ako ma.
    Inak chromaticka aberacia v norme (takmer ziadna), vinetacia je takmer nebadatelna.

Typ objektívu
s pevným ohniskom
Určený pre
Sony
Rozdelenie podľa zorného uhla
širokouhlé

Plynulé rozostrenie

Klasická viacuholníková clona je v prípade tohto objektívu nahradená kruhovou clonou zo 7 lamiel, ktorá zaručuje prirodzenejšie zaokrúhlené rozostrenie nazývané aj „bokeh“.

Zdokonalený optický výkon

Asférické prvky objektívu minimalizujú skreslenie a prvky zo skla ED (s mimoriadne nízkym rozptýlením) prinášajú nadpriemerný kontrast, rozlíšenie a vernosť farieb.

Pohotové zaostrenie

Vďaka mechanizmu vnútorného zaostrenia sa prstenec objektívu nehýbe, čo prináša kompaktnejší dizajn, rýchlejšie automatické zaostrenie a menšie minimálne vzdialenosti zaostrenia.

OBJÍMKA

MINIMÁLNA CLONA (F) 22

LAMELY CLONY 7

KRUHOVÁ CLONA

Áno

MINIMÁLNA VZDIALENOSŤ ZAOSTRENIA 0,3 m (0,99 stopy)

MAXIMÁLNY POMER ZVÄČŠENIA (X) 0,15x

• Opticka stabilizacia
    • Slusna svetlost
    • Od f1:2.2 naozaj exceluje kresba
    • Nema manualne prepnutie AF/M co je ale u sony bezne

Pre toto sklo som sa rozhodol preto ze na trhu ine nie je ;)

• ohromný obraz
    • krásne farby
    • ostrosť
    • bokeh
    • malé rozmery
    • nízka hrmotnosť
    • pomer cena-kvalita

Vynikajúci objektív. Niektoré recenzie ho hodnotia technicky dobre ale vraj nemá dušu. Moja skúsenosť potrvrdzuje, že dušu má. Fotky sú živé, majú živé farby, krásny až maslový bokeh a akýsi ťažko popísateľný 3D efekt. Pri prezeraní fotiek človek až žasne. Ostrí rýchlo a veľmi presne, je malý, ľahučký, šikovný. Nedá sa to rovnať so setovým, je to proste jeden parádny objektív, ktorý istotne nesklame.

• - malý, ľahký,
    • - pekné vypracovanie
    • - svetelnosť, stabilizácia
    • - na nižších clonách aberácia,vinetácia, slabšia ostrosť
    • - celkovo menej ostrý
    • - mliečny obraz na najnižšej clone
    • - decentrovanosť

Tento objektív som si vybral preto, lebo som chcel mať v systéme jeden svetelný, kompaktný, stabilizovaný, cenovo dostupný objektív s pomerne univerzálnym ohniskom. Prečítal som kopu recenzií a fór, ale nikdy nie je nad vlastnú skúsenosť. Vedel som zhruba do čoho idem, ale aj tak po vyskúšaní prevážilo sklamanie. Keď ho porovnám s lacnou Sigmou, tak je menej ostrý,ale to by som mu dokázal odpustiť. Ako aj vyššie spomínané neduhy, okrem decentrovanosti. Potvrdilo sa mi teda to ,čo som čítal aj v niektorých recenziách, že Sony má v tomto smere problémy s kvalitou výroby.Takto zostáva ako ďalšia alternatíva v portfóliu iba drahý Zeiss 2418. Alebo dúfať, že pri kúpe natrafíte na lepší kus SEL 3518. Pri tomto mojom, podľa mojich predstáv, nezodpovedá cena kvalite.