Tamron AF SP 90mm f/2,8 Di Macro Canon

Canon
Rozdelenie podľa zorného uhla
základné

• , zakúpené v HEJ.sk

• nalákali ma na cenu cca 430 € /hej.sk/. NEĽUTUJEM. chcel som si urobiť radosť a k originál Canon 60mm macro som si doplnil 90mm Tamron VC USD.
    • *výstupom sú na tom veľmi podobne. ALE... za nižšiu cenu som získal dlhšie ohnisko, ako stvorené na portrét /myslené pre APS-C foťák/
    • *najväčším bonusom je skutočne ÚČINNÝ stavbilizátor. pri crop-e udržím čas na 1/40 sekundy. na 60mm mám rovnaký výsledok pri 1/100 sekundy. dosť sa mi trasú ruky. palec hore.
    • *prepínač, či má objektív akutofokusovať na celý rozsah, alebo od 50cm do nekonečna alebo MACRO - od 30cm do 50com. NAOZAJ PRAKTICKÉ. zrýchlilo to prácu, nemusím čakať, kým sa autofokus chytí za horších svetelných podmienok. poznáme to asi všetci: motor ostrí od začiatku do konca a preostruje... preostruje... kým nenájde kontrastné miesto. a má aj funkciu "FTM - full time manual", môžem autofokusu kedykoľvek pomôcť ručne doostriť. neviem, ako sa to volá u Tamronu.
    • *účinnosť stabilizácie pri makre 1:1 - minimálne o jeden, občas dva kroky, AŽ o 2 clonové čísla.
    • *autofokus mi fungoval aj v kombinácii s predsádkou Raynox DCR-250 za zamračeného počasia, v blízkosti okna.v byte . stabilizátor ustál 1/40 sekundy!!!
    • Možno sa výstupom a ostrosťou nevyrovná originál Canon-u 100mm "L" IS USM. ale keď zvážim, že je za POLOVIČNÚ CENU.
    • *BOKEH - oproti spomínanému 60mm originál Canonu je príjemnejší, "rozmazanejší", pri portréte jemnejší
    • *pomer CENA/VÝKON... oplatí sa. dobre sa s ním fotí, tíško pradie, naozaj ho nepočuť, stabilizátor neseká, neobmedzuje. za horších svetelných podmienok občas zaváha (menej ako originál USM Canon 60mm).
    • *pri clone 16-22 má stále slušný výstup (chcel som dosiahnuť väčšiu hľbku ostrosti)
    • ZHRNIEM: naozaj slušný stredný teleobjektív (pri APS-C crope je to 144mm), pekné podanie farieb, funkcia macro a stabilizátor je obrovské plus.
    • aby som neostal len pri chválení: občas mi zaostril pred (BF), občas za (FF). netuím prečo. stalo sa to v menej ako 10% snímkov. oproti ostatným objektívom bolo menej odpadu.
    • *zriedkavo FF alebo BF. zanedbateľné percento odpadu
    • *ak máte partnerku -dalšie vynútené náklady na depilátor, rôzne odchlpovacie prostriedky... tie fotky vám neodpustia.

za cenu 430 evri? no nekup to!!!
    teraz vážne: nedokážem porovnať s ELKOVÝM originál Canonom. po stovkách fotiek a týždňoch (žiaden iný objektív som už nechcel nasadiť) som spokojný
    akurát moja žena je proti.. stále ju fotím. vidím na nej každú vrásku, každý chĺpok.nepochopila moje nadšenie. musím jej kúpiť nový depilátor.

Typ objektívu
s pevným ohniskom
Určený pre
Canon
Rozdelenie podľa zorného uhla
základné

Objektív Tamron AF SP 90mm F/2.8 Di pre Canon Macro 1: 1 je unikátny objektív svojej triedy, ktorý má výbornú ovládateľnosť a dokonalý makro systém.

Je skrytý v kompaktnom celku a poskytuje maximálne užívateľské hodnoty.

• , zakúpené v HEJ.sk

• *zriedkavo FF alebo BF. zanedbateľné percento odpadu

za cenu 430 evri? no nekup to!!!

• Velmi kvalitny objektiv
    • Ostrost +++
    • nic

Za skvelu cenu kvalitny makro odporucam kazdemu