Tamron SP 24-70mm f/2,8 Di VC USD Canon

Minimálna zaostrovacia vzdialenosť
38 cm
Pre formát snímača
Full Frame
Svetelnosť objektívu na najkratšie ohnisko (F)
2.8
Svetelnosť objektívu na najdlhšie ohnisko (F)
Odolnosť voči prachu/vlhkosti

• , zakúpené v FaxCopy Pro

• Paráda
  • , zakúpené v NAY Elektrodom

• - kresba velmi nezaostava za konkurecnym objektivom od Canonu
    • - cena v porovnani s ekvivalentom od Canonu (f2.8 - bez stabilizatora!) je polovicna
    • - predny kruzok sluzi na ovladanie zoomu a zadny na ostrenie.. pri opacne nasadenej slnecnej clone to komplikuje zoomovanie.
    • - maksia kresba pri f2.8, pri zacloneni na f4 kresli krasne ostro.

Zaujimavy stabilizovany objektiv v tejto kategorii. Takmer v kazdom smere lepsi ako Sigma 24-70 f2.8 a o polovicu lacnejsi ako Canon 24-70 f2.8.

• , zakúpené v golias.sk

• Zial zakupeny kus pri 1 z 10 tich zaberov vypisal na tele Canon 6D Err1 - vycistite kontakty. Konzultoval som to s Tamron servisom kde mi odporucili ho poslat do servisu a chyba mohla byt az vadna elektronika...
    • A ked aj urobil snimku, nebula ostra podla mojich predstav.
    • Okrem toho na plochach s malym kontrastom mal problem zaostrit. Posledna vec ktora sa spomina aj v recenziach je rychlost ostrenia ktora je subjektivne do 0,5 s pomalsia ako som bol zvyknuty u Canon objektivov.

Mal som predtym Tamron objektiv na ASP-C zrkadlovke s ktorym som bol velmi spokojny. Zial tento kus co som dostal nebol prave vydareny...
    Neodporucam kupovat bez osobneho vyskusania. Po tejto skusenosti a nemoznosti bezne skusat objektivy na predajniach (mozno okrem BA) som zakupil objektiv Canon.

Svetelnosť
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť
38 cm
Pre formát snímača
Full Frame
Svetelnosť objektívu na najkratšie ohnisko (F)
2.8
Svetelnosť objektívu na najdlhšie ohnisko (F)
Odolnosť voči prachu/vlhkosti

Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD je prvý svetelný základný zoom na svete s optickým stabilizátorom obrazu a konštantnou svetelnosťou f2,8. Disponuje tichým a rýchlym zaostrovaním a kvalitným telom čo ho predurčuje pre profi využitie.

Rýchle a tiché zaostrovanie:
Rýchly a tichý autofokus zabezpečuje kruhový ultrasonický motor novej konštrukcie. Jemné vibrácie ultrasonického motora sa využívajú na posun kovového krúžku zaostrovacieho člena. Mechanizmus zaostrovania je urobený tak, aby bolo možné počas zaostrovania plynulé manuálne doostrenie bez potreby vypínať AF – tzv. funkcia Full Time Manual. Podobný systém od Tamronu poznáme z vydareného objektívu Tamron SP 70-300mm F4,5-5,6 Di VC.

Zvýšená odolnosť voči vlhkosti:
Objektív je vybavený radou tesniacich elementov a spolu s gumeným krúžkovým tesnením okolo bajonetu zabraňujú vniknutiu vlhkosti do vnútra sústavy objektív-fotoaparát. Podobne utesnené bajonety majú nové objektívy od Canonu alebo Nikonu.

Optická stabilizácia:
Systém stabilizácie obrazu od Tamronu je založený na princípe troch cievok, ktoré elektromagneticky aktivujú skupinu VC šošoviek uložených na troch oceľových guľôčkach (ložiskách). Tým sa dosahuje plynulý pohyb šošoviek bez trenia a odporu. Výrobca udáva účinnosť stabilizátora až 4 EV. To značí, že z ruky udržíte ostrý záber s expozičným časom závierky až 4x dlhším, ako s objektívom bez stabilizátora obrazu

• , zakúpené v FaxCopy Pro

• Paráda
  • , zakúpené v NAY Elektrodom

• - kresba velmi nezaostava za konkurecnym objektivom od Canonu
    • - maksia kresba pri f2.8, pri zacloneni na f4 kresli krasne ostro.

• , zakúpené v golias.sk

• A ked aj urobil snimku, nebula ostra podla mojich predstav.

• - cena
    • - kvalita
    • - svetelnost
    • - tesnenie

SUper objektiv, rozhodoval som sa medzi original canon a tento je ovela lacnejsi. V pohode sa mu rovna a dokonca na vacsich ohniskach v rohoch je ostrejsi. Canon je zase na najmensom ohnisku v strede ostrejsi. Vsetko ma svoje pre a proti. Ale oproti cene canonu tam nie je o com rozmyslat.

• Pomer cena/vlastnosti
    • Kvalita spracovania
    • Ostrosť snímkov

Robí oveľa kvalitnejšie fotky než ekvivalent od Canonu, ktorý je 2 × drahší. Hlavne čo sa týka ostrosti.

• , zakúpené v SK.MEGAFOTO.CZ

• pomer cena vykon