Tokina 500 mm f/8 SZ Super Tele Reflex MF Canon EF

Tokina SZ Super Tele 500 mm F8 Reflex MF - adaptér Canon EF Iný koncept prenesenia obrazu na čip Tokina SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF je katadioptrický super tele objektív...
389 €
Doprava 5,4 €,Info v obchode
Doporučená ponuka FaxCopy Pro

Najlepšia ponuka

Do obchodu
Zoradiť:

Najlacnejšie ponuky (2)

Info v obchode5,4 €565 recenziíĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variantZdarma94 % • 1 206 recenziíShop roka '23 - FinalistaĎalšie informácie

Popis produktu

Tokina SZ Super Tele 500 mm F8 Reflex MF - adaptér Canon EF Iný koncept prenesenia obrazu na čip Tokina SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF je katadioptrický super tele objektív...

Parametre produktu

Výrobca
Určený pre
Canon
Typ objektívu
s pevným ohniskom
Rozdelenie podľa zorného uhla
teleobjektívy

Parametre produktu

Výrobca
Určený pre
Canon
Typ objektívu
s pevným ohniskom
Rozdelenie podľa zorného uhla
teleobjektívy

Popis produktu

Tokina SZ Super Tele 500 mm F8 Reflex MF - adaptér Canon EF

Iný koncept prenesenia obrazu na čip

Tokina SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF je katadioptrický super tele objektív s ohniskovou vzdialenosťou 500 mm a pevnou clonou F8. Katadioptrický objektív zahŕňa vo svojej konštrukcii okrem šošoviek aj zrkadlá. Vďaka tejto konštrukcii ponúka kompaktnú alternatívu k štandardným super tele objektívom. V súčasnej dobe sa stále viac fotografov obzerá po "easy-to-carry" príslušenstve.

Tokina s bohatou skúsenosťou výroby zrkadlových objektívov predstavuje (január 2022) svetovej fotografickej verejnosti nový masterpiece, state-of-art objektív SZ Super Tele 500 mm F8 Reflex MF. Inovovaný zrkadlový objektív model TM500 (r. 1980), preslávený pre svoje kompaktné rozmery. Dnes vybavený modernou optikou a mechanikou.

Konštrukcia

Zrkadlové objektívy sú tele objektívy, ktoré vo svojej konštrukcii používajú postriebrené zrkadlá, ktoré odrážajú lúče medzi koncami objektívu. Vďaka tomu sa skracuje stavebná dĺžka svetelného tubusu na polovicu a celková dĺžka objektívu takmer o 1/3 oproti štandardným objektívom. Zároveň sa znižuje hmotnosť, pretože zrkadlá sú oveľa ľahšie ako optické sklo.

Znovuobjavenie zrkadlových objektívov pre mirrorless fotoaparáty

Zrkadlové objektívy sú považované za zastarané, nevhodné vybavenie kvôli pevnej clone, manuálnemu spôsobu zaostrovania a absencii stabilizácie obrazu. Objavte prednosti zrkadlových objektívov v spojení so súčasnými mirrorless fotoaparátmi. Ľahké zaostrovanie

Focus assist (u mnohých značiek fotoaparátov) uľahčí presné zaostrovanie.

Menej chvenia

Vstavaná viacosá stabilizácia obrazu je dnes samozrejmosťou každého tela mirrorless.

Nízke časy uzávierky už nie je potrebné riešiť

Vďaka vysokým hodnotám ISO pri dnešných mirrorless fotoaparátoch môžeme používať rýchlejšie časy uzávierky s minimálnym šumom v obraze.

Malý a ľahký

SZ 500 Super Tele váži iba 310 g (bez adaptéra). Tokinu SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF môžete ľahko nosiť vo vnútornom vrecku malej fotografickej tašky.

Optika

Jednotlivé šošovky objektívu sú ošetrené viacnásobnými antireflexnými vrstvami na zvýšenie optického výkonu aj za zhoršených svetelných podmienok. Zrkadlové prvky objektívu sú potiahnuté vysoko odraznou striebornou a antioxidačnou vrstvou.

Makro

Uhol záberu 4,8o, minimálna zaostrovacia vzdialenosť 1,7 m, zväčšenie 1:2,86.

Osobitý bokeh

Objektiv vytvára zaujímavý charakteristický bokeh v tvare "krúžkov".

Jednoduché a presné zaostrovaniev

Tokina SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF má široký zaostrovací prstenec otočný v rozsahu 270 ° s veľmi plynulým pohybom. Krúžok sa vďaka použitým materiálom pohybuje plynulo aj pri nízkych teplotách. Vynikajúce zatesnenie zamedzuje vnikaniu prachu a nečistôt do pohyblivých častí.

Super kompresia

Vďaka svojej ohniskovej vzdialenosti Tokina SZ SUPER TELE 500mm F8 Reflex MF vytvára snímky, na ktorých pozadí vyzerá väčšie a bližšie v porovnaní s hlavným objektom. Tento efekt dodáva záberom kúzelnú atmosféru.

Filtre a slnečná clona

Tokina SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF je vybavená predným závitom 72 mm a zadným závitom 30,5 mm. K objektívu sa dodáva slnečná clona MH-721.

Univerzálny systém bajonetov

Táto zákl. verzia je vybavená T-uchytením (závit 42 x 0,75 mm). Použitím bajonetových adaptérov je objektív možné použiť s rôznymi typmi fotoaparátov. To dovoľuje použiť objektív v kombinácii s mnohými fotoaparátmi pomocou výmenných bajonetových adaptérov (predáva sa samostatne).

Chýba alebo je nepravdivý niektorý dôležitý parameter? Uvedené informácie sú len orientačné, pred nákupom vo vybranom obchode odporúčame overiť, že predávaný model má kľúčové vlastnosti podľa vašich požiadaviek. Aj keď sa snažíme o maximálnu presnosť informácií, bohužiaľ nemôžeme zaručiť 100% správnosť. Ceny produktov sú vrátane DPH.

Produkt zatiaľ nemá žiadne recenzie.